Онлайн переводчик http://translate.meta.ua
поменять
По-русски

Для травяной кукушки, изготовленной своими руками, шили наряд: рубашку, сарафан, платок. После хороводов, пения, игры и бесед за едой уже к вечеру «кукушку» хоронили. В тайном уголке леса сооружали могилку, украшали цветами, лоскутиками и пели:

Прощай, прощай, кукушечка,

Прощай, прощай, рябушечка,

До новых до берез.

До красной зари,

До новой до травы...

До сего дня есть поверье, что кукушкины слезки, из которых и сплетали игрушку-кукушку, врачуют от несчастной любви, обращая несчастье в новое счастье. Так красочно завершались на Руси весенние праздники.

Майские приметы все нацелены на лето, вот некоторые из них: 13-го — теплая и звездная ночь — лето будет сухим и ветреным; 15-го — «Соловей запел — весна пошла на убыль, а лето на прибавку»; 24-го — «На Макея мокро— все лето мокрое»; 28-го— «Пришел Пахом — запахло теплом», а если действительно выдастся теплый денек, то жди и лета пригожего.

Цветок — символ мая — лилия. Камень — изумруд. Он такой же зеленый и прозрачный, как месяц травень. На Руси этот камень символизировал мудрость, надежду и уверенность в наступающем будущем, в лете.

Источник: Петров В.М. и др. Весенние праздники, игры и забавы для детей. - М.: ТЦ "Сфера", 1999. - 144с.

По-украински

Для трав'яної зозулі, виготовленої своїми руками, шили наряд: сорочку, сарафан, хустку. Після хороводів, співу, гри і бесід за їжею вже до вечора "зозулю" ховали. У таємному куточку лісу споруджували могилу, уквітчували, клаптиками і співали:

Прощай, прощай, зозуля,

Прощай, прощай, рябушечка,

До нових до беріз.

До червоної зорі,

До нової до трави...

До цього дня є повір'я, що зозулині слізки, з яких і сплітали іграшку-зозулю, лікують від нещасної любові, обертаючи нещастя в нове щастя. Так барвисто завершувалися на Русі весняні свята.

Травневі прикмети усі націлені на літо, ось деякі з них: 13-го - тепла і зоряна ніч - літо буде сухим і вітряним; 15-го - "Соловей заспівав - весна пішла на спад, а літо на надбавку"; 24-го - "На Макея мокро- усе літо мокре"; 28-го- "Прийшов Пахом - запахло теплом", а якщо дійсно видасться тепла днинка, то чекай і літа пригожого.

Квітка - символ травня - лілія. Камінь - смарагд. Він такий же зелений і прозорий, як місяць травень. На Русі цей камінь символізував мудрість, надію і упевненість в майбутньому, що настає, в літі.

Джерело: Петров В. М. та ін. Весняні свята, ігри і забави для дітей. - М.: ТЦ "Сфера", 1999. - 144с.