Онлайн переводчик http://translate.meta.ua
поменять
По-английски

Accommodation at The Cavendish London combines 4 star luxury with some of the best views in London. All 230 luxury guest rooms, ranging from Classic Rooms to Penthouse Suites boast elegant furnishings, subtle lighting and clean, uncluttered design complemented with bathrooms furnished by Villeroy and Boch.
SMOKING POLICY
A smoking ban was introduced into the UK on July 1st 2007. The Cavendish London is now a non-smoking hotel. This means that smoking is not permitted within the hotel.
DOGS AND OTHER PETS
Dogs and other pets are not allowed in the hotel, with the exception of guide dogs for blind or partially sighted visitors.

По-украински

Акомодація в Лондоні плиткового Тютюну комбінує 4 зоряних розкоші з деякими з кращих видів в Лондоні. Усе 230 розкішних гостьових номерів, вішення з Класичних Номерів в Люкси Номера в надбудові на даху або на веранді хваляться витончені меблювання, витончене освітлення і начисто, uncluttered дизайн доповнив з ваннами, що поставляються Villeroy і Boch.
, ПАЛИВШИ ПОЛІТИКУ
, заборона, що палить, була представлена в UK на липневому 1st 2007. Лондон плиткового Тютюну - зараз некурящий готель. Це означає, що паління не дозволяється в межах готелю.
СОБАКИ І ІНШИХ Собак КОХАНИХ
і інших вихованців не дозволяється в готелі, за винятком guide собак для сліпого або частково спостерігав відвідувачів.