Онлайн переводчик http://translate.meta.ua
поменять
По-украински

Улітку мене часто будив дріб дятла. Я вставав, підходив до вікна і прислухався, звідкіля доноситься переривчастий дріб. Побачити дятла було не так-то просто. Біля нашого будинку багато різних дерев. Тут і тополі, і клени, а просто напроти вікна моєї кімнати — стара береза. Вона досить висока, з товстим стовбуром. Дятел міг бути і на березі, а міг — і на сусіднім дереві. Дятли в наших краях не дивина. Особливо багато великих строкатих дятлів. У них міцний дзьоб, твердий хвіст, червонуваті груди.

Коли гуляєш парком або біля будинку і чуєш знайомий дріб, мимоволі зупиняєшся, піднімаєш голову і розглядаєш дерево. Де там дятел? Нарешті бачиш самого дятла. Намагаєшся ближче підійти до дерева, щоб краше розглянути птаха. Напевно, і дятел спостерігає за людиною, тому що він на якийсь час завмирає, припиняє свою звичну роботу, а потім, начебто дражнячи, зиґзаґом, дуже спритно переміщується стовбуром і гілками і миттєво зникає з очей. А потім дріб раптом лунає вже із сусіднього дерева.

По-русски

Летом меня часто будила дробь дятла. Я вставал, подходил к окну и прислушивался, откуда доносится прерывистая дробь. Увидеть дятла было не так-то просто. У нашего дома много разных деревьев. Здесь и тополя, и клены, а просто напротив окна моей комнаты - старая береза. Она достаточно высока, с толстым стволом. Дятел мог быть и на березе, а мог - и на соседним дереве. Дятлы в наших краях не диковина. Особенно много больших пестрых дятлов. У них крепкий клюв, твердый хвост, красноватая грудь. Когда гуляешь парком или у дома и слышишь знакомую дробь, поневоле останавливаешься, поднимаешь голову и рассматриваешь дерево. Где там дятел? Наконец видишь самого дятла. Пытаешься ближе подойти к дереву, чтобы краше рассмотреть птицу. Наверное, и дятел наблюдает за человеком, потому что он на какое-то время замирает, прекращает свою привычную работу, а потом, вроде бы дражнячи, зигзагом, очень ловко перемещается стволом и ветками и мгновенно исчезает из глаз. А потом дробь вдруг раздается уже из соседнего дерева. И когда

undefined

undefined