Онлайн переводчик http://translate.meta.ua
поменять
По-украински

Бисероплетение сьогодні отримало широке розповсюдження завдяки доступності і сучасному різноманітності бісеру, стеклярусу, намистин. Крім того, бісероплетіння відкриває воістину необмежені можливості любителям рукоділля.

Особливу популярність отримали різні прикраси з бісеру та стеклярусу. Нікого не залишать байдужим неповторні кольє, сережки, кліпси, Гейтан, кулони, браслети, шпильки, виконані з бісеру.

Історія бісеру сягає в далеке минуле. Чудовий по своїх декоративних якостях матеріал привертав увагу майстрів з незапам'ятних часів. Скляні намистини -- безпосередні попередники бісеру - прикрашали одяг давньоєгипетських фараонів. Кочові племена сарматів і скіфів ще за кілька століть до Різдва Христового носили одяг і взуття, оброблену бісером.

Не обійшов увагою бісер і на Русі. Перші відомості про його використання в декорування одягу відносяться до IX-XII ст. Цим же періодом датуються і поховання на території Латвії, в яких були знайдені матерчаті вінці, прикрашені бронзовими

По-русски

Бисероплетение сегодня получило широкое распространение благодаря доступности и современному разнообразию бисеру, стекляруса, бусин. Кроме того, бісероплетіння открывает поистине неограниченные возможности любителям рукоделия.

Особенную популярность получили разные украшения из бисера и стекляруса. Никого не оставят безразличным неповторимые колье, сережки, клипсы, Гейтан, кулоны, браслеты, булавки, выполненные из бисера.

История бисера достигает в далекое прошлое. Чудесный по своим декоративным качествам материал привлекал внимание мастеров с незапамятных времен. Стеклянные бусины -- непосредственные предшественники бисера - украшали одежду давньоєгипетських фараонов. Кочевые племена сарматов и скифов еще за несколько веков до Рождества Христова носили одежду и обувь, обработанную бисером.

Не обошел вниманием бисер и на Руси. Первые сведения о его использовании в декорирование одежды относятся к IX - XII ст. Этим же периодом датируются и захоронение на территории Латвии, в которых были найдены матерчатые венцы, украшенные бронзовыми