Онлайн переводчик http://translate.meta.ua
поменять
По-русски

КАЗКА ПРО БЛАКИТНУ НИТКУ

Ой, яких дівчат-красунечок виколихують неньки в хатах у нашому українському краї! Певно ж, разом із колисковими, сповивають матусі своїх донечок безмірною любов’ю та ласкою, випещують їх добротою, приживлюють розуміння власної гідності, честі та поваги до людей. Ото й зростають майбутні наречені, наче калинове суцвіття, паморочачи вродою білого личенька не одного заморського царя. До праці не ліниві, у розмові – стримані та чемні, бойові на вдачу, гострі на розум, шанобливі до старших і рівня з властителями земель та корон… Квітують вони – не переквітують, самим безцінним скарбом роду називаючись!
Немало пам’ятає наш народ переказів про відважних дівчат, котрі, поруч із чоловіками, йшли у бій проти ворога, захищаючи в часи недолі свою землю. Але не тільки силою чи відвагою прославилися вони…
…Плакало село, голосило, випроводжаючи найкращих дівчат до султанської неволі…
Заходилися нишпорити мирними землями ворожі кримчаки, грабуючи люд, руйнуючи лад,

По-украински

КАЗКА ПРО БЛАКИТНУ НИТКУ

Ой, яких дівчат -красунечок виколихують неньки в хатах у нашому українському краї! Певно ж, разом із колисковими, сповивають матусі своїх донечок безмірною любов'ю та ласкою, випещують їх добротою, приживлюють розуміння власної гідності, честі та поваги до людей. Від й зростають майбутні наречені, наче калинове суцвіття, паморочачи вродою білого личенька не одного заморського пануючи. До праці не ліниві, у розмові - стримані та чемні, бойові на вдачу, гострі на розум, шанобливі до старших і рівня з володарями земель та корон. Квітують смороду - не переквітують, самим безцінним добром роду називаючись!
Немало пам' ятає наш народ переказів про відважних дівчат, котрі, поруч із чоловіками, йшли у бій проти ворога, захищаючи в часи недолі свою землю. Але не тільки силою чи відвагою прославилися смороду.
.Плакало село, голосило, випроводжаючи найкращих дівчат до султанської неволі.
Заходилися нишпорити мирними землями ворожі кримчаки, грабуючи люд, руйнуючи лад