Онлайн переводчик http://translate.meta.ua
поменять
По-украински

Ліквор Підозра на менінгіт, коматозні стани, неврологічні симптоми неясного генезу Забір матеріалу здійснює лікар до початку антибактеріальної терапії. Місце пункції обробляють антисептиком (зазвичай таким, що містить йод) та 70% спиртом.

Із спинномозкового каналу, лікар за допомогою люмбальної пункції, дотримуючись правил асептики, забирає ліквор у 3 стерильні пробірки, що герметично закриваються (по 1 см3 мінімум, за можливості - по 3-4 см3): пробірка № 1 - для біохімічних досліджень (визначення білка та глюкози); пробірка № 2 - для бактеріологічних досліджень, пробірка № 3 - для цитологічних досліджень (підрахунок клітин). Доставка в максимально короткі терміни при температурі 370 С (в термоконтейнері ).

За умови неможливості негайно доставити ліквор в лабораторію, як виключення, його засівають на чашки з шоколадним і кров’яним агарами та декілька крапель вносять в середовище для контролю стерильності (тіогліколеве). Поміщають посіви в термостат з температурою 37±1оС і намагаються якнайшвидше відправити до лабораторії, але не пізніше 2 годин після забору матеріалу. При підозрі на туберкульозну або грибкову етіологію менінгіту відбирають не менше 10 см3 ліквору.

Виділення дихальних шляхів, вміст трахеї, внутрішня поверхня інтубаційної трубки

Запальні захворювання дихальних шляхів: пневмонії, бронхіти, плеврити, бронхоектатична хвороба, абсцес легенів та ін.

Досліджують ранішню порцію мокроти. Перед збором мокроти хворий повинен почистити зуби, прополоскати рот кип'яченою водою або слабким розчином антисептика. Мокроту збирають в стерильний посуд з широким отвором (найбільш інформативне дослідження мокроти, отриманої при бронхоскопії). Зберігають мокроту до дослідження в холодильнику при температурі 40 С не більше 2 – 3 годин. При більш тривалому зберіганні гинуть малостійкі види мікроорганізмів (стрептококи), розвиваються процеси бродіння і загнивання, спотворюючи результати дослідження.

Мазки з внутрішньої поверхні інкубаційної трубки беруть тампонами з використанням відповідних транспортних систем

Виділення верхніх дихальних шляхів

Захворювання носа і ротоглотки, визначення бактеріоносійства

Виділення з носа беруть стерильним ватним тампоном, який вводять в глибину порожнини носа. Матеріал з носоглотки беруть стерильним задньоглотковим тампоном, із зіву - зволоженим ватним тампоном. Тампони поміщають в стерильні пробірки. Допускається зберігання тампонів з матеріалом в холодильнику не більше 2–3 годин

Виділення ран і випотів, пупочна рана, пупочний катетер

Ознаки гнійно-септичної інфекції Матеріал забирають стерильним ватним тампоном з глибини рани до обробки її антисептиками. За наявності дренажу виділення беруть стерильним шприцом і переносять, з дотриманням правил асептики, в стерильну пробірку або анаеробний флакон. Шматочки тканин, що видаляють при обробці рани, відправляють в лабораторію у стерильних чашках Петрі.

У випадках підозри на ексудат, при дотриманні правил асептики, пунктують голкою порожнину, відсмоктують вміст за допомогою шприца і переносять, з дотриманням правил асептики, у флакон з середовищем для культивування анаеробів.

Матеріал з пуповини забирають з дотриманням правил асептики двома стерильними тампонами обертальними рухами від центру до периферії. Один з них використовують для мікроскопії, інший - для посіву. Шкіру навколо пуповини попередньо обробляють спиртом або іншим антисептиком, гній видаляють стерильною серветкою Виділення з очей Запальні захворювання кон'юнктиви ока, слизової оболонки повік, слізного мішка, рогівки.

Підвищена сльозотеча у новонароджених Стерильним ватним (тонким) тампоном, бактеріологічною петлею або стерильною очною паличкою (не раніше ніж через 5-6 годин після приймання медикаментів та процедур) забирають гнійні виділення з внутрішньої поверхні нижнього віка до внутрішнього кута очної щілини. Необхідно стежити, щоб вії при морганні не торкалися тампона.

За відсутності видимого гною користуються тампонами, змоченими стерильним ізотонічним розчином. При заборі матеріалу з країв віка скориночки гною видаляють пінцетом. Матеріал беруть з язви у підстави вій.

Секрет із слізного мішка беруть стерильним ватним тампоном після обережного масажу. Тампони поміщають в стерильні пробірки. Допускається зберігання тампонів з матеріалом в холодильнику не більше 2-3 год. Матеріал з рогівки беруть платиновою петлею після місцевого знеболювання. Мазки для первинної мікроскопії виконують паралельно із збором матеріалу для мікробіологічного дослідження Виділення з вуха Запальні захворювання середнього вуха і зовнішнього слухового проходу Виділення із середнього вуха беруть стерильним ватним тампоном.

Найбільш достовірні результати одержують при пункції середнього вуха через барабанну перетинку, яка не прорвалася. При зовнішньому отиті шкіру прилеглих областей попередньо обробляють спиртом або іншим антисептиком, щоб при узятті матеріалу не було контамінації тампона сапрофітною мікрофлорою. Тампони поміщають у стерильні пробірки.

Виділення з жіночих статевих органів

Підозра на інфекційну природу патологічного процесу.

Жінки, які не обстежені.

Жінки з рецидивним кольпітом (забір у приймальному відділенні)

Вульва, стінки піхви. Виділення беруть стерильним ватним тампоном. При запаленні бартолінієвих залоз проводять їх пункцію, при розкритті абсцесу залози вміст беруть стерильним ватним тампоном.

Піхва. Після введення дзеркала і підйомника матеріал для дослідження беруть стерильним тампоном із заднього склепіння або з патологічно змінених ділянок слизової. Матеріал для посіву повинен бути взятий до проведення мануального обстеження.

Шийка матки. Вагінальну частину шийки матки ретельно обробляють тампоном, змоченим стерильним фізіологічним розчином або дистильованою водою. Після цього тонким ватним тампоном, уведеним в цервікальний канал, не торкаючись стінок піхви, беруть матеріал.

Для посіву може бути використаний зішкріб слизової, отриманий при діагностичному вишкрібанні стінок цервікального каналу.

Матка. Матеріал береться за допомогою спеціальних інструментів типу шприца-аспіратора, що має на зонді зовнішнє покриття. Після проходження зондом цервікального каналу в порожнині матки розкривають його зовнішню оболонку і аспірують вміст. Після цього закривають зовнішню оболонку і виводять зонд із матки.

Придатки матки. При запальному процесі в придатках матки матеріал з осередку інфекції (гній, ексудат, шматочки органів) береться або при оперативному втручанні, або при проведенні діагностичної пункції

Сеча Запальні захворювання сечовивідних шляхів.

Гострий пієлонефрит,

бактеріурія,

піурія

Забір проводять до початку АБТ, вранці після ретельного туалету зовнішніх статевих органів (ретельно вимити руки, помити статеві органи, з використанням стерильних марлевих серветок і теплої мильної води в

По-русски

Ликвор Подозрение на менингит, коматозные состояния, неврологические симптомы неясного генеза Забор материала осуществляет врач к началу антибактериальной терапии. Место пункции обрабатывают антисептиком (обычно таким, которое содержит йод) и 70% спиртом.

Из спинномозгового канала, врач с помощью люмбальної пункции, придерживаясь правил асептики, забирает ликвор в 3 стерильных пробирки, которые герметически закрываются (по 1 см3 минимум, за возможности - по 3-4 см3), : пробирка № 1 - для биохимических исследований (определение белка и глюкозы); пробирка № 2 - для бактериологических исследований, пробирка № 3 - для цитологічних исследований (подсчет клеток). Доставка в максимально короткие сроки при температуре 370 С (в термоконтейнері ).

При условии невозможности немедленно доставить ликвор в лабораторию, как исключение, его засевают на чашки с шоколадным и кровяным агарами и несколько капель вносят в среду для контроля стерильности (тіогліколеве). Помещают посевы в термостат с температурой 37±1оС и пытаются как можно быстрее отправить в лабораторию, но не позже 2 часов после забора материала. При подозрении на туберкулезную или грибковую этиологию менингита отбирают не менее 10 см3 ликвору.

Выделение дыхательных путей, содержимое трахеи, внутренняя поверхность інтубаційної трубки

Зажигательные заболевания дыхательных путей : пневмонии, бронхиты, плевриты, бронхоэктатическая болезнь, абсцесс легких и др.

Исследуют утреннюю порцию мокроты. Перед сбором мокроты больной должен почистить зубы, прополоскать рот кипяченой водой или слабым раствором антисептика. Мокроту собирают в стерильную посуду с широким отверстием (наиболее информативное исследование мокроты, полученной при бронхоскопии). Хранят мокроту к исследованию в холодильнике при температуре 40 С не больше 2 - 3 часов. При более длительном хранении погибают малоустойчивые виды микроорганизмов (стрептококки), развиваются процессы брожения и загнивания, искажая результаты исследования.

Мазки из внутренней поверхности инкубационной трубки берут тампонами с использованием соответствующих транспортных систем

Заболевание носа и ротоглотки, определения бактерионосительства

Выделение ран и потовыделений, пупочна рана, пупочний катетер

Признаки гнойно-септической инфекции

Материал забирают стерильным ватным тампоном с глубины раны до обработки ее антисептикой. При наличии дренажа выделение берут стерильным шприцем и переносят, с соблюдением правил асептики, в стерильную пробирку или анаэробный флакон. Кусочки тканей, которые удаляют при обработке раны, отправляют в лабораторию в стерильных чашках Петри.

В случаях подозрения на экссудат, при соблюдении правил асептики, пунктують иглой полость, отсасывают содержимое с помощью шприца и переносят, с соблюдением правил асептики, в флакон со средой для культивирования анаэробов.

Материал из пуповины забирает с соблюдением правил асептика двумя стерильными тампонами вращательными движениями от центра к периферии. Один из них используют для микроскопии, другой - для посева. Кожу вокруг пуповины предварительно обрабатывают спиртом или другим антисептиком, гной удаляют стерильной салфеткой

Выделение из глаз Зажигательные заболевания конъюнктивы глаза, слизистой оболочки ввек, слезного мешка, роговицы. Повышенное слезотечение в новорожденных Стерильным ватным (тонким) тампоном, бактериологической петлей или стерильной глазной палочкой (не раньше чем через 5-6 часов после принятия медикаментов и процедур) забирают гнойные выделения с внутренней поверхности нижнего века до внутреннего угла глазной щели. Необходимо следить, чтобы ресницы при моргании не касались тампона.

При отсутствии видимого гноя пользуются тампонами, смоченными стерильным изотоническим раствором. При заборе материала из краев века корочки гноя удаляют пинцетом. Материал берут из язвы в основания ресниц.

Секрет из слезного мешка берут стерильным ватным тампоном после осторожного массажа. Тампоны помещают в стерильные пробирки. Допускается хранение тампонов с материалом в холодильнике не больше 2-3 часа Материал из роговицы берут платиновой петлей после местного обезболивания. Мазки для первичной микроскопии выполняют параллельно с сбором материала для микробиологического исследования

Выделение из уха Зажигательные заболевания среднего уха и внешнего слухового прохода Выделения из среднего уха берут стерильным ватным тампоном. Наиболее достоверные результаты получают при пункции среднего уха через барабанную перепонку, которая не прорвалась. При внешнем отите кожу прилегающих областей предварительно обрабатывают спиртом или другим антисептиком, чтобы при взятии материала не было контаминации тампона сапрофитной микрофлорой. Тампоны помещают в стерильные пробирки.

Выделение из женских половых органов

Подозрение на инфекционную природу патологического процесса.

Женщины, которые не обследованы.

Женщины с рецидивным кольпитом (забор в приемном отделении)

Вульва, стенки влагалища. Выделение берут стерильным ватным тампоном. При воспалении бартолиниевых желез проводят их пункцию, при раскрытии абсцесса железы содержимое берут стерильным ватным тампоном.

Влагалище. После введения зеркала и подъемника материал для исследования берут стерильным тампоном из заднего свода или из патологически измененных участков слизистой. Материал для посева должен быть взят к проведению мануального обследования.

Шейка матки. Влагалищную часть шейки матки тщательным образом обрабатывают тампоном, смоченным стерильным физраствором или дистиллированной водой. После этого тонким ватным тампоном, введенным в цервікальний канал, не касаясь стенок влагалища, берут материал.

Для посева может быть использован зішкріб слизистой, полученный при диагностическом выскребании стенок цервікального канала.

Матка. Материал берется с помощью специальных инструментов типа шприца-аспиратора, который имеет на зонде внешнее покрытие. После прохождения зондом цервікального канала в полости матки раскрывают его внешнюю оболочку и аспірують содержимое. После этого закрывают внешнюю оболочку и выводят зонд из матки.

Придатки матки. При воспалительном процессе в придатках матки материал из очага инфекции (гной, экссудат, кусочки органов) берется или при оперативном вмешательстве, или при проведении диагностической пункции

Моча Зажигательные заболевания мочевыводящих путей.

бактериурия

піурія