Онлайн переводчик http://translate.meta.ua
поменять
По-английски

in 1926 he added to his success with the publication of winnie-the-pooh.
Milne was always saying that it was his wife and his young son, who inspired him to write the poems and stories for children.Sometimes it seemed to Milne that he shoild write something more important, like a detective novel, the red house mystery, as well as many novels, essays, short stories and poems. He wrote over 25 plays and his autobigraphy it's too late now, published in 1939.
when he died, 30 years later, there was already no doubt that Alam Milne achieved the world-wide popularity not as he wished due to his plays and novels, but to the adventures of winnie-the-pooh bear. The pooh books are favouriteswith old and young alike and have been translated into many languages.

По-украински

у 1926 він додав його успіху з публікацією winnie-the-pooh.
Milne завжди говорив, що це є його дружиною і його молодим сином, хто надихнув його, щоб написати поеми і історії для дітей.Іноді здається Milne, що він shoild пишуть що-небудь важливіше, подібно до детективної новели, червоної домашньої містерії, також як і багатьох новел, есе, новел і поем. Він написав понад 25 ігор і його autobigraphy, це надто пізно зараз, публікував в 1939.
коли він помер, 30 роками пізніше, не було вже ніякого сумніву, що Alam Milne досяг всесвітньо відомої популярності, не оскільки він бажав із-за його ігор і новел, але до пригод winnie-the-pooh ведмедя. Pooh книги - favouriteswith століття і молодий однаково і були перекладені багато мов.